HOCALARA ÖNERİLER

YENEL GÖKDEMiR : Her şeyden evvel öz Türkçe kelimeler ihtiva eden bir lügat tedarik etmeniz talebelerin dersi idrak etmeleri açısından menfaatiniz icabıdır.

FiKRi MERTAYAK : Sayın Hocam!
7 senenin verdiği deneyimlerimize dayanarak size önerimiz şudur ki; artık liseler için mutlaka bir kitap yazınız. Bu hem öğrenciler açısından, hem de zamanınızı kitap düzeltmekle harcamamanız açısından önemlidir.
Çoğumuzun amacı Dil Tarih Coğrafya fakültesine girmek idi. Ama sayenizde buna gerek kalmadı. Ve eğer başka bir üniversite bitirsek çift diplomamız olacak!

FAHiR KÖPRÜLÜ : Hocam! ikide birde yatakhane değiştireceğinize eşofman anlayışınızı değiştirseniz daha iyi olur çünkü spor mağazalarında size uygun spor malzemeleri bulunmaktadır. Bizden söylemesi. Gerisi size düşer.
Ayrıca basketbola başlamak için illede “Beyaz Gölge” yi beklemeniz gerekli değildi. Biz sizi voleybolcu tanıyoruz.

HASAN HÜSEYiN KOZANLI : Hem bıyıkları kesmek hemde kesmemek gibi istenilen iki durumun çatışması söz konusuysa, bu anlamda sizin ilgileneceğiniz bir projemiz var, yarım bıyık projesi: bıyıkların yarısı kesilir yarısı uzatılır. O halde çelişki, haliyle ortadan kalkacaktır. Böylece hem siz hem de öğrenciler rahatlayacaktır.

CANAN YETKiN – ERDiNC SENOL : Dersten önce yapıldığını sandığımız kura atışları gereken eşitliği sağlamadığı için dersleri aranızda kardeş payı yapmanız sorunu için bir çözüm yoludur. Böylece öğrenciler arasında bir kumar haline gelen “Dersi kim anlatacak” adlı müşterek bahisler ortadan kalkacaktır.

NEDiM KAYA : Seneye de müdür muavini olursanız odanızı mutlaka vede mutlaka birinci kata (özellikle yemekhaneye yakın bir yere) taşıyınız. Bu size iki çeşit kolaylık sağlar.
*Odanıza çıkarken harcadığımız enerjiyi daha yararlı işlere kullanırsınız
*Sık sık yapmakta olduğunuz yemekhane ziyaretlerini istediğiniz kadar çoğaltır ve açlığın direk sinirlerinize olan etkisini azaltmış olursunuz.

AYTEN ÖZKUM : Ayakkabılarınıza gösterdiğiniz özeni(!) saçlarınıza da gösterseniz iyi olur. Kız arkadaşlarımızdan, aldığımız geniş bilgiye göre saçlar her sabah taranırmış ve gece yatarken varsa topuz, sabah tekrar yapmak üzere bozulurmuş! Birde sualimiz var. Ayakkabılarınızı hangi ressama boyatıyorsunuz? Desenlerine hayranızda(!)

ETHEM ÖZDEMiR : Sayın Hocam(!) Cesaretli ve metanetli olun. Siz de tarih hocası gibi kendi sorularınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca derslerdeki ayak figürleriniz de dans yarışmalarında vals dalında size kesin birincilik kazandıracaktır. Son olarak, yatakhanede özellikle kat-1 yat-3′ te yaptığınız heyecanlı tartışmalarda ağzınızı kapamanıza gerek yok çünkü onlar Atilla ve Cenk gibi sağnak yağmur yağdırarak konuşan arkadaşlara sahip olduklarından böyle durumlara alışıklardır.

GÜLER HOCAYA : Hocam yanınızda her zaman bir kutu yatıştırıcı hap taşırsanız çok iyi olur çünkü asık suratlı olduğunuz sürece bir Kanbek’ le daha karşılaşmak olasılığı her zaman vardır.