Adnan Veli YÜCEER – 95

Okul tarihinde eşine ender rastlanan kişilerden olacaktır Ado. ilk beş senede okulun en gürültücü ve hareketlisi iken son, yılda adeta 180 derecelik lik bir dönüş yaparak daha sessiz hale geliverdi. Yaptıklarıyla okulu ayağa kaldıran, gittiği her yerin havasını değiştiren arkadaş, yıllardır yaşam koşullarının getirdiklerinden kalkabilmek için uğraşır durur. Kendi kendine yetmeye çalışan Ado için yaşamda vazgeçilmez üç değer yargısı vardır; samimi arkadaşlık, mertlik ve açıksözlülük. Kendi yapısına uyan kişilere sıkı sıkıya bağlanan Ado’nun en büyük eleştirmeni ve destekleyicisi Hasan’dır. Her konuda uyusan bu ikilinin kıyamet kopsa da ayrılmayacağı söylenir. Son derece eli açık olan Ado bunun acısını epey çekmiştir.

Halk müziği ve arabeske Özel ilgi duyan arkadaşımız bu merakı yüzünden bazı evrimleri sonucu sesi güzelleşmiştir. Sümerspor’a uzun yıllar hizmet eden arkadaşımızın maç esnasında bile musiki terennüm eylediği hayretle gözlenmiştir. Arkadaşımızın derslere şarkıları söyleyerek ısınması ilginçtir.

Arkadaşımıza en büyük arzusu olan Üniversite yolunda engellerinin az olmasını ve, tüm yaşam boyu şarkılar söylemesini dileriz.