Ali Muhittin UZUNER - 40

Tüm yaz ayları boyunca en ideal arkadaştır. Çünkü -273 K” lık esprileriyle mutlaka ve mutlaka havanın ısısını birden değiştirip çevresinde sonbahar rüzgarları esmesini sağlayacaktır. Arkadaşımızın ağzından düşmeyen “cim bom bom” lafına bakıp ta sakın onu Galatasaray’ lı falan zannetmeyin, kendisi takımının tüm maç sonuçlarını Pazartesi günü Melih’ten öğrenir. Son yıllarda anormal derecede sakallanmaya uğrayan arkadaşımızın yaşlandıkça saat başı tras olması gerektiği uzmanlarca şimdiden hesaplanmıştır. En büyük zevklerinden biri matematik derslerinde Yenel Hoca ile derin tartışmalara girerek, deyim yerindeyse “dersin kaynamasına” yardımcı olabilmektedir.

1. kat tuvaletinin “The quest of honour”u olan Ali,etütlerden kursa gidiyorum diye ayrılıp “Okuroglu’nda” Fevzi ve Ercan’a tavla ve pisti dalında beleş kurslar verir.

Ali’nin tüm bir yil boyunca ders kitaplarini Melih’ten otlanqigini herkes bilir. Fakat isin ilginç yani arkadasimizin üniversitede bile atlamak için Melih’le ayni üniversiteye girecegini söylemesidir.

Yaşamın boyunca başarılarının devamını dileriz.