Ayşe Fulya YENER – 10

“Çiçek, böcek, sevecek sevmeyecek. Annee! Çiçeğin içinden, çıktı böcek!”

Böcek cinsi hayvanata karşı çok fazla sevecen olan arkadaşımızın Semih’in sonsuz gayretleri ile Biyoloji laboratuvarını çınlatan alışılmış çığlıklarından biridir yukarıdaki cümle. Sınıfımızın medar-ı iftiharlarından olan Fulya, değişik karakteri ve cana yakınlığı ile herkesin gönlünü almasını bilir.

Hobileri arasında ders çalışmak, test çözmek, kitap bitirmek ve değişik kurslara devam etmek gibi ilginç(!) uğraşıları olan arkadaşımız 7 yıldır sürdürdüğü çalışma temposunu bu yılı üniversite kaygısıyla bir kaç kat daha arttırdı. Birinci aşamaya hazırlanmak için bitirdiği kitapların sayısı öğretmenler odasına kadar ulaşarak okulda sansasyona neden oldu” İkinci aşamaya hazırlanırken ise kendisine ««geniş» bir program hazırlayarak bu alandaki üstünlüğünü kimseye kaptırmayacağını ortaya koydu.

Bir zamanlar gitar, piyano gibi oyuncaklarla oynar; sinemaya, tiyatroya giderdi. Şimdi bunlardan söz açınca yüzümüze çok kötü bakıyor.

Arkadaşımızın (Bayan Afrodit’in) yaşam boyu bugünkü gibi olmasını ve gireceği üniversitede de başarılarının sürekli olmasını dileriz.

Adı Fulya, Şoyadı Yener
Döner kebapla, şekerpareyi çOk sever
Bu kız biraz kalaşla biraz kerpiçten,
Öylesine güzellikler yaratabilir bir kaç «Hiç» ten!