Berna USLUOĞLU – Berna TAMER – 298

Hacettepe Üniversitesi İşletme Yön.(Önlisans)
Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (Lisans)

Okulumuzun sayılı ve değerli muhabirlerindendir Berna. Ama tüm çabalarına rağmen gazeteyi çıkaramamıştır.

Upuzun sarı saçları ve tatlı gülüşüyle haklı olarak “Lucy” unvanını alan Berna önceleri buna kızardı. Son zamanlarda üzerinde Lusi yazan ayakkabılarıyla bunu benimsediğini gösterdi bize.

Canını sıkan derslerde en önemli uğraşı mektup yazmaktır. Sahip olduğu mektup arkadaşlarının rekoruna kimse ulaşamamıştır.

Derslerde diğer bir uğraşı liste yapmaktır. Bu listeler çok düzenli arkadaşımızın en büyük yardımcılarıdır.Çarşıda elinde liste size çarparsa hiç şaşırmayın.

Çok sevgili arkadaşımızın hayvan sevgisi yüzünden korkarız yakında sokaklarda hayvan kalmayacak. Sevgili İki’sini (kedisidir) dinlemekten Tijen’ in nasıl olup ta çıldırmadığına şaşırırken birde yavruları çıkmasın mı? Yalnız kedi mi? Lahmacunun salatasından çıkan tırtılı beslemesine ne dersiniz? Zavallı hayvan en sonunda kayboldu da! bulamadılar. Ama acısı hala Berna’ yı yakıyor.

Berna’nın hayvan sevgisi bir alanda daha kendini gösterir. Ayça’yla tek kelimesini anlamadığımız garip (şifreli) konuşmalarında kaz, boğa v.s. kelimeleri sık sık geçer.

Gözleri bir içim su
Okulumuzun bir tanecik Lucy’si
Her yerde çınlar sesi
Nerede onun listesi

Arkadaşımıza gönlünce bir yaşam dileriz. Bir hayvanat bahçesi hediye etmek isterdik ama…