Bilgin Ali ŞENTÜRK – 77

Çankırı’ da işlediği bilinmeyen bir suçtan dolayı 6 sene 8 aya mahkum edilen ve cezasını doldurarak yakında özgürlüğüne kavuşacak olan Bilgin’ in dış görünüşüne genellikle kahverengi ve cennet yeşili hakimdir. Ama aslında kendisi aramızdaki en renkli kişilerden biridir.

Yoğun çalışmaları nedeniyle uyku uyumaya bile vakit bulamayan Bilgin yatakhanedeki sosyal içerikli ve konulu açık oturumların sürekli konuğudur. Cenk ve Celo ile yaptığı tartışmalar ile arkadaşlarının genel kültürlerinin artmasını sağlar. Bu tartışmalar sadece bilgi ve görgünün artmasını sağlayan bir kültür hizmeti değil ayni zamanda yatakhane argo edebiyatının zenginleşmesine ve derinlik kazanmasına neden olan eğitim araçlarıdır.

Edebi çalışmalarının yanısıra müzik ve spor alanında da etkili çalışmalar yürütür. Çengi- i Musik-i Osmani saz heyatinde kanuni, Tanju ile Tor’un orkestrasinda vokalist olarak görev yapar. Masa tenisi ve futbol takımlarının değişmez vurucu elemanıdır.

   Herkesten çok yediği ve vitamin hapları alarak doping yaptığı halde hazırlık sınıfındaki kilosunu korumaktadır. Sürekli açlıktan şikayetçi olan Bilgin’in birden karar değiştirerek Tıp’a girmek istemesi de uzun incelemelerden sonra anlaşılmıştır. Kendisi tıp öğrenimi süresince bol kalorili ve proteinli, yani kendisini doyurabilecek yeni besin türleri araştıracaktır.

Başarıya ulaşmanın tek yolunun çok çalışmak olduğuna inanan Bilgin’e her alanda başarılı olacağına inanıyoruz. Her şeyin gönlünce olmasını dileriz.