Celalettin ŞEKER – 746

Çelo diye çağrılır. Soy ismi gibi kendide şeker mi şekerdir. Yedi yıldır okulun tanınmış simalarından biridir. Herkesle samimi olmak yapısında vardır. Herkesçe sevilir. Boyuyla aklı gerçekten ters orantılıdır. Çifteleri hiç özlemez. Çiftelerdeki mal ve mülkü hakkındaki rivayet şimdiye kadar doğrulanmamıştır.

Futbola merakı vardır. Bir zamanlar karşısında yedi düvel duramazdı. Son zamanlarda beyaz naylon torbadaki radyosuyla Çelo ayrılmaz bir bütün oluşturdular. Böylesine bir yolla yatılıların artık dünyadan haberleri olmaya başlıyordu. Ancak gene de yetmiyordu bu, tüm Anadolu lisesi pansiyonu öğrencilerinin bırakıldıkları otluktan kurtulmalarına. işte bu durumdayken yatılılar. Çelo, olayları öğreniyor, ardındaki gerçekleri kendi birikimleriyle değerlendiriyor ve herkese iletmeye de bin bir gayret gösteriyordu. Celalettin düşünceleri doğrultusunda yaşayabilmiş ender arkadaşlarımızdan biridir. Bu haliyle herkese örnek olmuştur.

Merkezin tiryakisi iyi bir tavla oyuncusudur. ÜSS için dersaneye gitmeyi gerekli görmeyen biricik arkadaşımızdır. Toplumsal bir soyguna girmiş olan dersanecilere karşı her ne kadar kahraman bir şövalye gibi karşı koymadıysa da onun bu hareketi çok kişiyi birazda olsun düşündürmüştür gerçekler üzerine.

Celalettin kendi çabasıyla üniversiteye girebileceğini diğer kuşaklara gösterecektir. Hayat yolunu en ufak ayrıntılarına kadar şimdiden çizmiş bulunan bu sevgili arkadaşımıza yaşamında başarılar diliyoruz. Çelo halkımıza çok şey verecektir. Hepimiz inanıyoruz buna.

Haktı haksızlıktı diye bizler, boğazdan sıkarak
Yedi senedir olmuştu sınıfın mengenesi
Dediklerini ilerde kendi tutmasa da
Benden çekeceği var, sınıfın (uzun boylu) pigmesi.