Fatma Özden TÜTÜNCÜ – 326

Aramızda en güzel gülen Özden’ dir. Aramızda en güzel ağlayabilen yine Özden. Onu genellikle ya ağlarken ya gülerken görürüz. Çok duygulu ve neşe dolu bir insan olmasından kaynaklanır, bu ufacık şeyler onu neşelendirmeye, mutlu etmeye yeter. Yine ufacık şeyler ağlatır onu.

Bir anne sevgisine sahip olan Özden okula yeni gelen kız arkadaşları şefkatli kollarına alarak, onların okula alışmasını sağlar. Folklore, halk sanatlarına tutkundur. Gerçekten güzel olan sesiyle, seyrek de olsa çostu hurusa gelip yanık türküler söylediği olur. Antep ekibimizin değişmez elemanıdır.

Biz yıllardır Özden’ i gözlüklü görmeye alışmıştık. Okula gözlüksüz gelince, gözlüklerini evde unuttuğunu sanmıştık önce. Ama daha sonra lens taktığını öğrendik. Bize gözlüksüz de güzel olabileceğini kanıtladı. Bu lensler çok büyük rahatlık sağladılar ona, ama arada bir canları sıkılıp kendilerini yere atmasalar, Özden çok daha mutlu olur herhalde.

Sınıfta yapılan şakaların % 50′ si ona yönelir. Fakat öyle temiz kalpli ve iyi niyetlidir ki, her şakayı sabırla karşılayarak gülümser. Yazıya son verirken bu kadar iyi niyetli olmanın, insanları tanımadan her şaka yapana gülümsemenin de yarardan çok zarar getireceğini belirtelim ve uyaralım seni, Özden. Arkadaşlığın gereği olarak. En güzel günlerin senin olması dileğiyle…