Gülriz ERİŞKEN – 313

Sessiz ve sakin görünümü altında Gülriz aslında oldukça hareketli ve gürültülü bir arkadaşımızdır. Örneğin Ayça’yla gevezelik konusunda yarışa girebilecek kadar iyidir.

Geçmiş yıllarda not çizelgesinde en üst sıralarda olan arkadaşımız, nedense bu son senede irtifa kaybetmiş ve alçaktan uçmaya başlamıştır. Özellikle tarih dersinin gözdelerinden biri iken, yere çakılmaktan son anda kurtulmuştur.

Onun Tıp aşkından bahsetmeden geçersek hakaret etmiş oluruz. Bu nedenle Biyoloji dersinde en üst sıralardaki yerini hiç bir zaman kaybetmemiştir.

Bu kızcağızın dersleri dışında hiç bir özelliği yok mu sorusu aklınıza gelebilir. Olmaz olur mu, var tabii!.

“Ders, Ders, Ders”

Bunun yanında bazı küçük zaman aralıklarında farklı şeylerde yapmaktadır. Şoförlük gibi! Okulumuzun ilk ehliyetli bayan öğrencisi olan Gülriz, henüz daha park etmeyi öğrenemedi ama hoş görmek gerekir. Bir gün, derslerinden fırsat bulduğunda onuda öğreneceğini biliyoruz.

Acemi şairlerimizden olan Gülrizin bir şiirini yayınlamak isterdik ama ünlü olmak istemediğini söyledi bize. Bizde yayınlamaktan çekindik. Onun yerine bizim onun için yazdığımız şiiri kabul edin.

Sesinin huzur verici ahengiyle
Pırıl pırıl gözlerinle
Yumuşacık şefkat dolu ellerinle
Sen tam bir deli doktorusun bu halinle.