Hasan Cenk DOĞRU – 325

Doğada genelikle sabah ve akşamları katı, gündüz ve hafta sonları pelte ve buhar olmak üzere 3 halde bulunur. Bu durumunun nedeni özellikle kimyada ve diğer derslerindeki başarısından olsa gerek ?

Bir yatılının tanıtıcı tüm niteliklerine sahip olan arkadaşımızın gerçekten zeki olmasına karşın ileride manken olmak istemesi sizleri şaşırtmasın. Çünkü uzun boyu ve yapılı vücudu onu bu ideallere itmiştir. Ancak kendine özgü yürüyüşüyle manken olamayacağını çoktan kanıtladı.

Fazla gür olmamasına ve kafasının tüm hatlarını cömertçe ortaya koymasına karşın saçlarının dökülmesinden korkmadığını büyük bir metanet örneği göstererek ortaya koymuştur. Yılmadan, her sabah binlerce saç teline kıyarak saçlarını taramış ve gereken özeni göstermiştir.

Yüksek espri ve başarılı efekt anlayışıyla bizleri neşelendiren, lakin zaman zaman derin esprilerle bizleri derin derin düşündüren bir insandır. Nitekim, onca araştırmaya rağmen hala açıklığa kavuşmamış sözleri arşivlerimizdedir. Sabahları çok erken kalkabildiği için kimi günler mahalle tavuklarının Cenk’ e kur yaptıkları, sosyete dedikodularında yer alır.

Konulara olan muhalifliği onun her aksam Bilgin’ le tartışmasına, müziğe olan tutkusu ve kabiliyeti de zahiri okul orkestrasında korkunç bir baterist olmasına neden oldu.

Herkese olan sevgisine karşılık, onu sevmediklerini sanması en büyük yanılgılarından biri sanırız. Çünkü Cenk, bizler ve birbirimizin birer parçası olan, 3 günlük ayrılıklara dayanamayan yatılılar, şu satırları yazarken senin bizdeki apayrı yerini keşfedememişsen, üzülürüz doğrusu.

Dayanıklı, biraz hırçın, ama her zaman sorunların altından kalkabilen ve her yatılı gibi mutlu olmasını ve onun değerini bilen sana, hep el ele olduğumuz anlardaki gibi yürekli, başarılı, ama, karamsar olmayan bir yaşam dileriz. Ve bunu başaracağına da inanıyoruz.