Kamil Temel ERSÖZ – 825

12 Aralık 1962 günü Bilecik’te sonraları herkesin başına dert olacağını bilmeksizin dünyaya geldi. O gün bu gündür, güneş doğudan doğar.

Herkesin sandığı gibi ya da kendisinin öyle bir izlenim yaratmaya çalıştığının aksine duygusuz değil, bilakis hassas ve ince ruhlu biridir.

Kim kafasına soktuysa kendini büyük bir ekonomist sanıyor ve aklı sıra yurdun ekonomik problemlerine çareler bulmaya kalkıyor.

Her sabah ayna karşısında suratındaki kıl adedi yekününü çıkarmaya merakıdır. Onun en çok hoşumuza giden hali bir espriyi veya herhangi bir şey anlamadığı zaman safça ve çok tatlı gülmesidir.

Spora (özellikle futbola) ve paraya özel bir merakı vardır. Genellikle «oval» oynar ve uğruna inanır. Alabildiğine basına buyruk biridir, kayıtsız gibi görünür.

Üniversite ideali idari Bilimlerdir. Öğlenleri okulda tavuk çıktığı zaman aşağıya «eniştem» lokantasına Kadri ile kuru fasulye yemeğe giderler.

Son seneye kadar başı hep İngilizceden derde girmiştir. Arkadaşımıza hayatta büyük başarılar ve deste binlikler dileriz. (Kendisi paranın, insanın yürüyüşünü bile değiştirdiğini iddia eder)