Melih TÖRENLİ – 851

Geçen sene Konya’dan göçmen olarak gelen Melih daha ilk geldiği gün tüm ilgiyi üzerinde topladı. Ama onun daha ilk günden ilgi çekmesinin nedeni zannedildiği gibi ilginç saç modeli değil, bizleri “abileri” zannetmesi ve okulun altında amerikan bar ile yüzme havuzu olduğuna inanmasıdır. Ama sonralar, Melih’in çok yadırgadığımız kendine Özgü davranışlarına Öylesine alıştık ki aynaya çarpıp kendisine «pardon» demesi, İngilizce dersinde eşortmanlar giyip bedene gitmesi. Öğretmenleri ile yanlışlıkla çok samimi arkadaşıymış gibi konuşması bizi şaşırtmaz oldu.

Kurbanlık bir koyunun mahsun bakışlarına sahip olan Melih, son olarak seri halde uyguladığı “Çorap geçir 81” operasyonlarıyla hem klasik saç modelini değiştirmek hem de JR’a benzeyerek bir gazeteden 100.000.TL. kazanmak istediyse de başarılı olamadı.

Tüm bu yazılanlar için yine kızdın bize, değil mi Melih? Ama bilirsin biz hep şakalar yaptık, kafaya aldık seni. Bir kere olsun ciddi ve doğru olan bir şey yazalım sana. Aramızda en sevilen kişilerden birisin. Seni unutmayacağız.

Yaşamın boyunca şansın açık olsun…