Nusret ÖZTÜRK – 404

Kimi zaman sert bakışlarıyla sınıfta terör estiren ve genellikle de neşe içinde görünerek sınıfa hoş bir eda veren arkadaşımız derslerde çok başarılı olmamışsa da derslerdeki jest ve mimikleriyle benim diyen tiyatro sanatçılarına taş çıkartarak neşe kaynağımız olmuştur. Bu yüzden okula gelmediği günler sınıf sessizlik ve mateme boğulur, yokluğu hemen fark edilir.

En büyük zevklerinden biri derste “tadelle” ve benzeri tatlı cinsinden enerji sağlayıcı besinler yemek ve dersin en ahenkli yerinde, Semih’le kavga etmektir. Sınıf orkestra ve korosunda şefliği üzerine alan Nusret gerçek bir maystro olmuş. Sınıfı başarıyla yönetmiş ve sınıfın gerek şarkı, gerek marşlarda tek bir vücut olmasını sağlamıştır.

Başarılı bir spor yaşamıyla hentbol’de ve özellikle futbol’da(!) adından söz ettiren Nusret üzerine yapılan tahmin ve anketler, onun ileride büyük bir olasılılıkla satış ve pazarlama elemanı olacağını şimdiden kanıtlamaktadır. Ama yine de seni kızdırmaya çalışan bizleri kıskandırıp doktor olmanı ve üyesi bulunduğun 11-C sınıfına gerekli ilk müdahaleyi yapmanı bekliyor, hayatta en güzelin, en doğrunun, seninle olmasını yürekten arzuluyoruz.