Orhan BÖLÜKBAŞI – 817

Hazırlıktan beri cam kenarındaki yerini başarıyla muhafaza eden Orhan 2 yılıdır başımıza fotoğrafçı kesilmiş ve bir de fotoğraf stüdyosu(!) açarak işleri ilerletmiştir. Buna karşın unutkanlığından yada bizi çileden çıkartmak amacı güttüğünden olsa gerek, gün ışığında poz verirken şekilden şekile girdiğimiz filmler açtığı ve insafsızca yaktığı saptanmıştır.

Sınıfta başını sıraya koyup, elleriyle tempo diye bir takım antiritmik sesler çıkararak, çok güzel bateri çaldığını bize zorla kanıtlar. Bu özelliğinden dolayı son 3 yıldır Eskişehir ve havalısı mahalle muhtarlıklarından Ramazan davulculuğu için kendisine astronomik rakamlarla teklifler yağmaktadır. Şimdilik bu olağan üstü teklifleri reddeden Orhan bu konuya ÜYS sonuçlarından sonra değerlendireceğini açıklamıştır.

Kimya dersine olan aşırı zaafından olacak ki bir gün Erdinç Bey’ e: “Bu böyle yapılır mı lan!» diyerekten samimi bir hava içerisinde derse renk katmıştır.

Sporla arası pek iyi olmamasına karşın bu sene eskrim dalında merak sarmış ve işleri iyice ilerleterek, eskrimin topla değil de kılıçla oynandığını kavrayabilmiştir. Gene de zaman zaman hocalara hamleler yaparak puan almaktadır.

Tüm yaşamında okuldaki gibi iyi niyetli ve temiz kalpli derslerindeki gibi başarılı olmanı dileriz.

Bozmasın rahatını Hz. Pir
Herif çaldığını ramazan davulu sanıyor
Hiçbir şey anlamazdı müzikten
Bateriyi şimdi ayaklarıyla çalıyor.