Sevtap KUTLUBAY – 429

“Bursalardan bir yar gelir bizlere
Aman canım gözlere bak gözlere”

Bursa Anadolu Lisesi Edebiyat bölümünden okulumuzun Biyoloji sınıfına terfi eden ve derslerinde korkunç(!) bir başarı gösteren ve TV. dizilerinden biri olan “dirty Sally” nin etkisinde kalarak okula hayli dağınık gelip günlük makyajını teneffüslerde yapan Sevtap’ın ayrıca sabah kahvaltılarını da 1. derslerde yaptığını unutmamak gerekir.

Okulumuza geldiği ilk günler şimdiye kadar kimsede görmediğimiz bir ekolde yürüyüşü ile bütün şimşekleri üzerinde toplayan Bursa’nın ufak tefek hanımı şimdi de bizlere olan candan arkadaşlığıyla aramızda yer etmiştir. En önemli özelliklerinden biri İngilizceyi hiç birimizin konuşamadığı ve anlayamadığı bir stilde konuşmasıdır. Sesinin çok güzel olduğunu söyler Sevtap, ama her ne hikmetse 11-C öğrencileri “Biz böyle kaliteli sesleri dinlemeye layık değiliz” diyerek sınıfı terkettikleri çok görülen bir olaydır.

Üniversite için de geldiğin yerde doktor olarak okumanı diliyor ve seni hiç unutmayacağımıza söz vererek, gözlerin gibi pırıl pırıl ve neşe dolu bir yaşam diliyoruz.

Bak işte geliyor bir çeşm-i afet
Havalara bak bu ne letafet
Sende görsen dersin bir misal-ı zarafet
Ama o aldırmaz geçer pür azamet.