Şükran ÖKTEM – 815

Ara sıra durup durup hepimizin kulağına acayip mırıltılar gelir. Hemen kafalar O’na döner, Şükran şarkı söylemeye çabalamaktadır. Tanınmış melodileri kendince güftelemesi en büyük hobisi. Ama bu konuda sürekli bizim tarafımızdan uyarılmaya mahkum arkadaşımız ne yazık. yine de dileğimiz, Tanrının hiç bir zaman bizi bu güftelerden yoksun bırakmaması!

Kurallara en çok uyan arkadaşların bile bozulması bir toplum için ne denli hüzün verici olduğunu,Şükran büyük bir zevkle «Ben şimdiye kadar yapmadım da noldu» diyerek her gördüğü sıraya bir türlü anlamını çözemediğim acayip şekiller çizmeye başladığında anladık.

Bir zamanların süperlerinden olmasına karşın arkadaş seçiminde yanılmış olduğu için(!) şimdi ancak eski günleriyle avunmakla yetiniyor. Her ne kadar herkesden fazla çalışmasa da okulun sayılı ….. lerinden biri olarak tanınması ona göre yaşamında başına gelen en kötü felakettir.

Eğer bu can arkadaş «hayatım» diye başlıyorsa söze biliriz ki tartışmaya hazırlanmaktadır. Tüm bilimselliğini takınarak başlar edebiyat parçalamaya. O zaman bize de susmak kalır.

Her şarkıda her tartışmada eminiz ki kalbimizde sıcak anısıyla her zaman anımsanacak.

Sevgili arkadaşımıza yaşamının son saniyesine kadar mutlu günler.